Irkenc Hyka - Kenge Shpirti (Official Video)

  • 🎬 Video
  • ℹ️ Published 3 years ago
preview_player
UC7be7JLTLZvubrnGNY31ySQ

Music: Irkenc Hyka
Mix & Master Co Producer: Dj JOJO (Erjon Lleshi )
Lyrics: Endrit Mumajesi - MUMA


Follow Irkenc Hyka:

Follow UnixMusic:

💬 Comments
Author

The song is just incredible, greetings from Bulgaria ... I do not understand the lyrics, but the melody and the language itself are a very good combination, once again just incredible.

 Научете как се произнася

Author — Християн Христов

Author

Të këndosh këtë këngë
Te merr malli për folen tënde
Ishalla zhduket mendimi per te emigruar në mendjen tuaj😢👏👏👌

Author — Lorena Zyka

Author

O zot nuk ka tjt si ky djale ♥️talent i gjalle 🥰

Author — Ana V

Author

Respekt nga sllovenia me mungon kosova shumë😥😥😥🇽🇰🇸🇮

Author — Launor Belaj

Author

Mallkuar qoft kurbeti qe ndane njerzit qe duhen me.shpirt. O zot ca kenge te kenaq shpirtin👏👏👏👏👏👏

Author — Meri Dervishi

Author

Bravo qa kenge qa teksti na preke shum 😭😭😭😭😭❤❤❤👍👏👏

Author — etleva lami

Author

Amazing bravoooo 🥰much love from france ❤️

Author — Ziani Mina

Author

Teksti i "Kenge Shpirti"

[Chorus]
Mos harro ti sytë e mi
Kur unë të jem larg
Nëse deti nuk të kthen
Toka nuk më mban
Mos harro ti sytë e mi
Kur un të jem trret
Ah kurbet kurbet i zi
Dashnin na more

[Verse 1]
Të prita, ku je zemër
A e din sa t'kam pa t'pa
Shkoj dimri dhe pranvera
E unë lotin n'sy hala
Do dehem, po do dehem
Do bertas unë emrin tënd
Për mua nuk ka tjetër
O me ty o vetëm

[Chorus]
Mos harro ti sytë e mi
Kur unë të jem larg
Nëse deti nuk të kthen
Toka nuk më mban
Mos harro ti sytë e mi
Kur un të jem trret
Ah kurbet kurbet i zi
Dashnin na more
[Verse 2]
Të prita, ku je zemër
A e din sa t'kam pa t'pa
Shkoj dimri dhe pranvera
E unë lotin n'sy hala
Do dehem, po do dehem
Do bertas unë emrin tënd
Për mua nuk ka tjetër
O me ty o vetëm

[Chorus]
Mos harro ti sytë e mi
Kur unë të jem larg
Nëse deti nuk të kthen
Toka nuk më mban
Mos harro ti sytë e mi
Kur un të jem trret
Ah kurbet kurbet i zi
Dashnin na more

Author — DITI KS

Author

Talenti jot kenaqesia jone...te pergezoje per kte super kenge...❤❤❤❤❤❤❤❤❤love it

Author — Bora

Author

Ato qe e kan dashurine afer nuk e vleresojne, e ata qe jane te ndare digjen nga malli per njeri-tjetrin. Kenge e ndjere, te prek thelle ne shpirt.... Je Artist me nje ze te mrekullueshem, me zerin tend engjellor I jep jete e kuptim cdo kenge 🙏🙏

Author — dorentina haskurti

Author

Sa kg e bukur je kngetar i mrekullushem😍😍😍😍

Author — Kristjan Gjoni

Author

O gurbet, o gurbet i zi që na ndave në të katër anët e Botës❤😢Më mungojnë motrat dhe vëllau që jetojnë në Australi të largët, 😢 😢😢vëllau tjetër që jeton në Londër😢 Zot bashkona🙏

Author — nsadriu

Author

Cdo muzik qe nxjerr hit🔥


Like kush mendon si une 🔥👍

Author — Alessia✨

Author

Kenge hit qe kurr nuk harrohet te prek ne shpyrt

Author — Rijad

Author

Love from Greece-Albania. Mos harro ti syt e mi kur un te jem larg.❣️♥️♥️♥️💕💕

Author — Joanna

Author

😭😭😭😭😭😭 vllaj zemra ime qe ka 1 vit e gjys

Author — Dajana Gjeta

Author

Dalla Sicilia.... Ma amo la musica albanese..." Mos harro ti syt e mi kur un te jem larg.Nese deti nuk te kthen toka nuk me mban.... ❤️❤️❤️ Siri❣️

Author — mariagrazia fiorenza