Tregim popullor ' Kush e ka punën më të rëndë' - Short Film

  • 🎬 Video
  • ℹ️ Published 2 years ago
preview_player
UCS4eIHOtRK9Jw44lEAMIyJw

Film Televiziv i mbështetur dhe financuar nga Radio Televizioni Shtetëror i Maqedonisë së Veriut - TVM2.
I realizuar nga FrameIn Production.


💬 Comments
Author

Shum rrespekte per te gjitha grat, sepse gruja asht nji meshtetje e madhe e themeli i shpis aja asht si aja bletta puntore qi nuk ndalet kurr nade e deri n, mrame tu punu, Zoti i bekoft te gjitha nanat, motrat e varzat kudo qi jan. Filmi me pelqeu shum, shum domethans KOMPLIMENTI.

Author — Mynyr Kondi

Author

Nostalgji e madhe per ato kohra Mundim lodhje e madhe Por plot dashni dhe njerzillik Ajde gjeje sot Njihesh i pari shpis Sot ska te par Jena ba si kembt e dhis

Author — Liri Cahani

Author

Ja cka do te thote fuqia e idese! Me vetem 2 aktore mund te nxirret nje film shum shum i mire e qe te mban te koncentruar gjate gjithe kohes! Komplimente per zgjedhjen e kohes se xhirimit ne pranvere ku mund te kapen kuadrat me te shkelqyer ne natyre. Jam krenar me gjith ekipin realizues.

Author — wolfalb

Author

Temë shum e qëlluar, Rrespekt per Aktorin dhe Aktoren👌👏

Author — Fidanishtja Gartenbau AXHAMI

Author

Rrespekt per kta filma dhe per kto skena te gjiruara ne fshatrat e karadakut te kumanoves edhe e folmja ne filma shum origjinale gegnishte👍🇦🇱

Author — Vrf Amt

Author

Ka mu mundu me blloku qet film se pe sheh najka gruja jem e sdurohet tum than "a te thujsha qe grat punt ma te randa" 😂
Super pune ju lumt 👍

Author — AsllanNaser

Author

Shumë mir që po i realizoni tregimet popullore në Film. Ju dëshiroj shumë suksese, e sa ma shumë kso tregime të realizuara për shikuesit, se vërtet po relaksohemi në kto ditë që na U kanë BA temat veq virusa

Author — Shqipe Maloku

Author

Populli thotë: çka ta bàn goja, s'ta bàn askush!"
Edhe unë që Besa, e kam provue pak! E tash s'po bàj zâ! 😂😂😂😂

Author — Google Nutzer

Author

Jeni te mrekullueshem me secilin tregim qe e keni realizuar ne menyren me perfekte me vende kaq te bukura te lashta.Te jepni nje ndjenje shume te mire, te ktheni ne kohe.Vetem vazhdoni xhironi sa me shume filma keshtu👏🏼

Author — dona donna

Author

Punet e grave nuk kryhen kurr nuk nalen shum jan ma te leta punet e burrave Respekt shum e zoti i bekofot e ju ndihmoft grave se jan temeli shtylla e shtepis.

Author — Lulzim Beka

Author

Ju lumt, vazhdoni keshte sepse kemi nevoje te shiqojme keso filma kaq te bukur e idilik, sepse na mbyti cullakhanja, filmat, kenget, emisionet pa kurfar vlere morale, shoqerore e kombetare, ne keto short film e juaj, jane te gjitha, pune te mbare e mos u ndalni!

Author — Nderim Rexha

Author

Ku jeni kon ma heret? Jeni numer 1 Pasha Zotin n'a knaqt. Thjesht bukur emocional dhe I vertetë

Author — arta ahmeti

Author

Faleminderit shum per ket film me dridhet trupi kur e degjoj tingullin e qiftelis jeni shum aktor tmir veq perpara na knaqt zemrat zoti ju rujt.

Author — RASIM TËRDEVCI FILM & MUZIK

Author

andaj, nuk ka barazi gjinore, por drejtsi mes tyneve, madje ne shumicen e rasteve perparsi ka gruaja e jo burri…. Elhamdulilah e mjafton te dihet qe edhe ne Kuranin fsmelart shkruhet Nisa. Elhamdulilah ALL-LLAH Ekber.

Author — DRIT - ON shkrimtare

Author

Të bëftë mirë bukë e çuku, aktorë shumë profesionista ju lumtë

Author — Leo

Author

Jenii me te miret mos u ndalni ka filma qe me 15 aktor zdin te bejn namin kurse ju vetem me 2 aktor qe bet sa bukur eshte ralizuar kjo histori mos u ndalni asnjeher vetem vazhdon, Respekte!

Author — Atika Asllani

Author

Hallall ju koft. Mos u ndalni se na knaqt ! Respekte nga Kosova

Author — M B

Author

Respekte per punen e grave, mirpo burri q esht burr sduhet me u dorzu q diten e par tpunes, ta kishin vazhdu punen tpakten nja 10 dit se ala nuse re i shkreti

Author — World Light

Author

Nuk e keni qitë se qka ka hjek ajo zonja në ara, që ta shohim.
Kur bëhet një krahasim, shikohen dy palët jo vetëm ana më e lehtë 😜

Author — Gimoo Bojkaa

Author

Shum filum i mir Ju pershendesim nga Kosova🇦🇱👏

Author — mimoza gjermani