Debat i fortë në Real Story, Gjekmarkaj: Ti i shërbeve Ramës. Patozi: I vetmi, që u përballua

  • 🎬 Video
  • ℹ️ Description
Debat i fortë në Real Story, Gjekmarkaj: Ti i shërbeve Ramës. Patozi: I vetmi, që u përballua 3.5
"Real Story" nga Sokol Balla ne News24 - 15 janar, 2020
Një debat i fortë është zhvilluar mes kreut të ‘Bindjes Demokratike’, Astrit Patozi dhe analistit Agron Gjekmarkaj sa i takon marrëveshjes së opozitës me maxhorancën si dhe ulja në një tryezë për reformën zgjedhore. I pranishëm në emisionin ‘Real Story’, Patozi shprehu rezerva për marrëveshjen, që sipas tij nuk do të sjellë asgjë, ka ndërhyrë Gjekmarkaj, duke i thënë kreut të Bindjes Demokratike se me futjen në zgjedhjet e 30 qershorit ai i shërbeu Ramës.

DEBATI
Gjekmarkaj: Ky është problemi i demokracisë shqiptare, që liderët maten me bilance.
Patozi: Ky është problemi i politikës. Ashtu ka lindur ajo, që të matet me bilance.

Gjekmarkaj: Parimi është që ‘vota të rregullohet. Ky problem duhet të ekspozohet para shoqërisë shqiptare, ajo s’merr pjesë të zgjidh problemin.
Patozi: Ça zgjidhi ky që la ca dëshmorë aty dhe la 2000 mijë këshilltarë dhe 65 deputetë që lanë mandatet?! Sk’a qenë nevoja për të djegur mandatet.
Gjekmarkaj: Është e nevojshme. Nëse s’bëhet kjo, s’ka vlerë të tjerat.
Patozi: Ti prapë je në rolin e atij që shikon në stadium. Ai demokrati që ka humbur përfaqësinë në këto 4 vite…unë parimin e njoh më mirë sesa ti.
Gjekmarkaj: Nuk e di sesa e njeh ti. S’po bëjmë konkurrencë bashkë.
Patozi: Unë e ndjej këtë gjë.
Gjekmarkaj: Ti po bën opozitën e opozitës zotëri. Ti ke qenë kryeredaktor i RD dhe je marr me ata që i bëjnë opozitë PD. E vetmja rrugë, është që ti bashkohesh PD, nëse je i djathtë për të luftuar Edi Ramën. Pjesa tjetër pastaj është patologji pastaj.

Patozi: Unë jam pjesë e një forcë politike të pavarur dhe ka orientimin e vet. Ti s’më detyron dot as ti dhe as ai që ke ti parasysh.
Gjekmarkaj: Unë jam spektator. Ti je një parti që ke hyrë në zgjedhje

Patozi: Do hyjë prapë. Kam bërë shumë mirë. Do hyj prapë.

Gjekmarkaj: Ke qenë në zgjedhje dhe ke dalë e treta. E pate peshën reale. Ky është paradoksi më i madh.

Patozi: S’më komplekson dot. Kam marrë vota në terrorin e bandave. Bandës që ishte në parlament dhe asaj që ishte jashtë. Do hyja dhe do hy prapë në zgjedhje sepse….

Gjekmarkaj: As 20 veta nuk përfaqëson.

Patozi: S’kemi ardhur të diskutojmë për partinë time. Ti kërkojë përfaqësi me një parti që kishte vetëm një muaj që kishte hyrë?! Këta ikën fare mo i lanë mandatet.

Gjekmarkaj: Ti hyre kaq i gëzuar në zgjedhje, për t’i legjitimuar, për t’i shërbyer Ramës.

Patozi: A e legjitimova unë?

Gjekmarkaj: Pjesërisht po.

Patozi: Pse? Unë ka një problem me njerëzit që nuk mendojnë vet, por ia lënë të drejtën e të menduarit ia dedikojnë dikujt tjetër. S’bëj me këta njerëz debat. Atyre i drejtohem. Njerëzit që duartrokasin njësoj dhe luftën dhe në paqe, dhe djegien e mandateve dhe uljen me Damian Gjiknurin, dhe thonë; kjo ishte fitore…

Gjekmarkaj: Është e drejta jote.

Patozi: Ti i thua; ‘ik tutje logjikë’ dhe thua; ‘unë kam një njeri që mendon për mua’. Unë se kam këtë gjë.

Gjekmarkaj: Unë bëra bilancin e zgjedhjeve.

Patozi: Po meqë ti thua që unë i shërbeve Edi Ramës kur hyra në zgjedhje. Po ky që do hyjë në zgjedhje, kujt do i shpërbej.

Gjekmarkaj: Ai do hyjë në zgjedhje se është opozita. Në momentin kur u ndanë, ti shkove me të majtën zotëri.

Patozi: Unë shkova me të majtën? Unë isha i vetmi që u përballa. Nëse PD dhe LSI të gjithë bashkë me duartrokitësit, si ky (i drejtohet Gjekmarkajt) që janë të paktë në numër, Zoti i ndihmoftë. Ne u futëm në zgjedhje dhe për shkak se Lul Basha thoshe; nuk hymë në zgjedhje me Ramën, s’duhet të hynim. Po tani kam ardhur unë tek Basha apo ai te unë?! Nuk ka asnjë mënyrë tjetër në mënyrë demokratike përveç zgjedhjeve. E kemi thënë në atë kohë dhe i qëndrojmë se do hyjmë në zgjedhje me Musolinin, e jo me Ramën që është prej letre.

💬 Comments on the video
Author

O luan rama, ti je kameleon deri dje lifje per ps, se kishe baba tosin, qe e beri lemsh vendin me keq se sala sot u ktheve me lsi, benu me baba nanon e beni nje parti te re mase fitoni me shume, se vendit ja keni vene zjarrin 30 vjet me radhe

Author — Haqo Doli

Author

Nje. Kombe. qe. U. Vodh. U. Shkateru
Letrat. E. Bythes

Author — Festim Kertusha

Author

vetem Patosi diskuton shume mire dhe eshte i drejte

Author — Florika Eski

Author

Si partia demokratike si socialistja jane te 2ja te deshtuara populli I ka provuar 30 vjete 🖕🖕

Author — Bardhi Zhuri

Author

Shikoni gazetarin Lela deri dje e kemi degjuar te mbronte PD edhe kure nuk mbrojej dote Por sote eshte kundra pse se dikushe e ka sharee dhe Tani cuditerishte ka ndruar mendime

Author — Rudina Leka

Author

O ASTRIT PARTIA E JOTE NUK QUHET PARTI, , KUSH DREQIN VOTON PER PARTIN TATE, , HARROJE, , POR PER LARGIMIN TAT DHE AJKES PD ISHIN FAJTOR BERISHA ME LULIN,

Author — Fabio Fabio

Author

Ropt ps, pd, lsi, ju politikanet duhet varur te majte te djathte, dhe te qenders plera

Author — Ritvan Dervishaj

Author

Sa të neveritshëm jeni të gjithë politikanë muti, pa perjashtim. Jeni kafshët më kafshë të planetit.

Author — live life

Author

O sokol, ftoje ne studio ben blushin qfare mendimi ka.ju lutem.

Author — Attakdarg

Author

30 vjet tërhiq e mos e këput.E keni zbatuar si s'ka më mirë dhe po e zbatoni . Bravo duhet të themi.Ju ka ecur dhe vazhdon më se miri sipas jush.Populli ju ka kuptuar ndryshoni taktikën që të jeni sa më jetëgjatë në politikë.Ekonomin e popullit e keni rregulluar ma së miri.Votat janë problem për ju .Më duket që keni filluar nga bishti i punës tuaj dhe jeni për 30vjet në bisht.

Author — JAK ZEFI

Author

Ne zgjedhjet e ardhshme Astrit Patozi dhe Rudina Hajdari do jene kandidate me partine socialiste

Author — Arjan Rexhepi

Author

Mjer per popullin per kafshet qe ka ne politik, . e veshtir qe njeres te aft e normal ti afrohen ksaj kopeje bastardesh, . po njerezve mir tju behet se kurr smoren vesh po komentojn nji ne favor e tjetri kunder, .. idioter e injorant qe i nevojiten ksaj klase te deshtuar ksaj pjellje djallzore qe po na drejtojn per 80 vjet, ,,, minimumi esht injorimi dhe mos shkuarja ne votime, ... thash minimumi se dihet se cfar meritojn qent e politikes

Author — bukaniku ab

Author

Gjekmarka je koti, mos fol se me shume injoron veten!

Author — Haqo Doli

Author

Semiram Luzi, e bija e Epir dhe Drita Luzit qihet dhe mbetet me bare me dashnorin e saja ZEZAK me kopil nderkohe qe ish e martuar (dy femi te mbrekullushem) me burre nga familje e nderur. Familja Luzi e ka ne gjak tradhetine seksuale, prodhim te bolshem te kopilave, ginjeshtren, mashtrimin dhe injorancen. "Mos i hidh perla derrit!”

Author — Paul Balili

Author

Ne shqiperi kryemafjozi eshte Sali Berisha, Rama Basha Monika Meta dhe politiqenet e tjere jane puntoret e tij .PS PD LSI jane e njejta bande mafjoze

Author — johny jon

Author

Gjekmarkaj e ka logjiken si ata te klases 2

Author — E L

Author

O Lela jam kurioz te di per sa aspra e ke shitur bythen te Sokol Balle komunisti

Author — Arjan Rexhepi

Author

Po' ky Astrit Patoz trapi a e ka kuptuar qe mbaroi me politiken eshte bere kart e djegur

Author — Arjan Rexhepi

Author

Patos po te vije ne pushtet  , Basha, GJIKNURI DO DENOHET, Basha u betua me vend o idiot I deshtuar.Lacianet e duan Bashen e jo ty o zjarr venes qe kisha e Lacit po te denon per tradheti.

Author — rina buli

Author

Koli, me nji sy nga mushka e tjetrin nga krushka mbron Patoz katunarin qe mbron qeverin.

Author — B A