MatoLale - FAVELA (prod. by Sivi)

  • 🎬 Video
  • ℹ️ Description
MatoLale - FAVELA (prod. by Sivi) 5
UCEafEHdKEWYOnHDJBNmk9jg

Mix by: Sivi & Cohen Yusha
Mastered by: Cohen Yusha
Video by: Cinematic Albania & Ndfilmpro
Official clothes by: Sinnerswear

#mato #favela #album2027

💬 Comments on the video
Author

Lyrics:
Lagjet tona si favela
Mezi pres qe tvi e djela
Pare t'ndryshme pare tshpeshta
Sukses kam se sukses desha
S'e di pse t'ka ik buzqeshja
Futem nluft sic futem nrreshta
Ju po tregoni vec vjersha
E kuptova sa vlen heshtja

N'rrug mora bronkopleumoni
Jam G deri n'monotoni
per kte tip kshu s'ka asnji
Pi derisa per vit t'ri
Tu bo gara moto gp
Koka bardh dhe shpirti zi
T'vi me ni golf GT
un jam G jo nuk je ti

tani m'thoni se ca boni
Kur t'vi me nje stil tompsoni
S'keni asgje s'meritoni
E din t'gjith kush esht kampioni
M'u ka djeg dhe mikrofoni
Ia kam ferku dhipit si tamponi
Ajo i tu mpa mu nga ballkoni
E din mir se kush esht Doni(hhhahh)

Shife sa G jom se sa
Tu rrit standardin like n'Kanada
Marrim pagesa dhe ca
Lajket jan t'omla
Bakllava
I'm a hoodstar o la'
I'm a hoodstar o la'
rratatata
I'm a bigman o la'
I'm a hoodman o la'
FAVELA
UHH YEA FAVELA, UHH YEA FAVELA, UHH YEA FAVELA
lagjet tona favela
UHH YEA FAVELA, UHH YEA FAVELA UHH YEAH FAVELA
lagjet tona favela

Tash i'm on the road money
Vet e mor si vet i sati
Dukem si iluminati
Jo sje pjes e kti debati
Thyhet banka
Tngec sahati
8 dhipa nshampanj i lagi
Kuptohet se mka ardh vakti
Nuk po m'ze mo as krevati

Tu pa ondrra me bacardi
Me ni jaht vet i disati
Kam synimin qe se pati
Asnji nga juve mo daki
N rrug na kishe tu bo party
T'njejt na ke vec ka ndrru kati
Cunat po mthojn o Xhon Gati
N'rrealitet jom mo i qarti

Okey lali shkojm avanti
Ktyne t'tjerve i ka skadu mandati
Gati per luft sikur jam nga baghdadi
Nese ka lek at'her ky esht debati
Ky esht problemi i japim zgjidhje nga askushi dikushi me lidhje
Ti s'njef tipa qe merren me kille fuck whatever you feel
Shife sa G jom se sa
Tu rrit standartin sikur n'Kanada
Marrim pagesa dhe ca
Lajket jan t'omla
Bakllava
I'm a hoodstar o la'
I'm a hoodstar o la'
rratatata
I'm a bigman o la'
I'm a hoodman la'
FAVELA
UHH YEA FAVELA, UHH YEA FAVELA, UHH YEA FAVELA
lagjet tona favela
UHH YEA FAVELA, UHH YEA FAVELA UHH YEAH FAVELA
lagjet tona favela


*Edit(po kam ber nai gabim mboni koment ene bejini nai like se u lodha)


Edit:cuna shum flm per 140 liket ju faleminderit shum qe me keni dhen kaq shum like por a mund ta cojm 200 like?💪💪❤❤❤


Edit tjtr:o shqipe me zemra t mdhaja ju kam si vllezer rrespekte per tgjith ju dhe flm shum per 249 like❤❤❤
A mund ta cojm ket koment 300 like ene nuk ju kerkoj me te me beni like

hallall shqipe👑👑❤❤🔥🔥🔥

Author — Top Level Clan

Author

E Ka djeg Mato
Dis per Finem
Kuptohet qart
Like Matolale
Koment Finem 👀

Author — Line Adv

Author

I ke qi motren me pak fjal...sidomos videoklipi si film ..vec keep goin puno fort se je nrrug tduhur

Author — Music Shqip

Author

teksti: Nlagje tona si favela
Mezi pres qe tvij e djela
Pare tndryshme pare tshpeshta
Sukses kam se sukses desha
Se di pse tka ik buzqeshja
Fute nluft sic futem nrreshta
Ju po tregoni vec vjersha
E kuptova sa vlen heshtja
nuk mora bronkoplomoni
Jom G deri nmonotoni

Per kto tip kshu ska asnji
Pi deri sa per vit t'ri
Tu bo gara MOTO GP
Coca bari dhe shpirtin zi
Vi me nji golf GT
Un jom G jo nuk je ti
Tani mthoni se ca boni
Kur tvi me nji stil Tomsoni
Skeni asgje smeritoni
E din tgjith kush esht kampioni
Mu ka djeg dhe mikrofoni
Ja kom kerku dhipit si Tamponi
Ajo i tu mpa mu nga ballkoni
E din mir se kush esht Doni Haaa
REF:
Shqipe sa xhiron se sa
Mduket si Dajti like nKanada
Marim pagesat dhe ca
Lajket jon tomla bakllava
Im a hoodstar o la
Im a hoodstar o la
rratatata
Im a big men o la
Im a hoodmen o la
FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA

FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA
Nlagjet tona FAVELA
Tash Im on the road Mati
Vetem jom se vet i sati
Dukem si iluminati
Jo sje pjes e ktij debati
Thyhet banka t'hec sahati
8 dhipa nshampanj i lagi
Kuptohet qe mka ardh vakti
Nuk po mze mo as krevati
Tutu tu pahonger me pankardi
Me nji jam veti i disati
Kom synimin qe se pati
Asnji nga juve mo daki
Nrrug na kishe tu bo parti
Njejt na ke vec ka ndrru kati
Cunat po mthojn o Xhon Gati
Nrealitet jom mo i qarti
Okejj lali shkojm avanti
Ktynve deri dje u ka skadu mandati Gati per luft sikur jam nga Bangdati Nese ka lek ather ky esht debati
Ky esht problemi i japim zgjidhje
Nga askushi dikushi me lidhje
Ti nuk je me tipa qe meren me kille Fuck whatever you feel
jeehh
REF:
Shqipe sa xhiron se sa
Mduket si Dajti like nKanada
Marim pagesat dhe ca
Lajket jon tomla bakllava
Im a hoodstar o la
Im a hoodstar o la
rratatata
Im a big men o la
Im a hoodmen o la
FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA

FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA Nlagjet tona FAVELA

Author — kledi selimi

Author

MatoLaele = Idriz Baba

Lagja = Çukur. SUPER Hit🔥🔥

Author — Kürşat Müzikleri

Author

Ky ti qin gjith ato qe bojn si "koka" super rrep super klip
nji bashkpunim me G Up dum ne se ju jeni krenaria kryeqytetit per ket rrym

Author — Alb Tr

Author

KUSH BEN LIKE JA BEKOFTE FAMILJEN ZOTI

Author — s duhdshe

Author

Thojini atij klyshit te Tirones se kush esht Koka e vertet e Tirones
Matolale 💪

Author — KLAUDIO P14

Author

Don’t understand but 🔥🔥🔥 video is fire too what country is this?

Author — Rico Unruly

Author

Super keng krahasu me at finem fmin...ja ka qi benzat e bmw qe i ka nklip ai😂😂👌🏻👌🏻

Author — Charlie Alb

Author

Nqs i boni dhe ktij dislike mos ngjoni mo hip hop se sja keni iden ca o rrepi.. Matolale new school me stil old 👊🏽👊🏽👊🏽

Author — Ukacib Nipote

Author

TEKSTI: Nlagje tona si favela
Mezi pres qe tvij e djela
Pare tndryshme pare tshpeshta
Sukses kam se sukses desha
Se di pse tka ik buzqeshja
Fute nluft sic futem nrreshta
Ju po tregoni vec vjersha
E kuptova sa vlen heshtja
Drrog mora deri
Jom G deri nmonotoni
Per kto tip kshu ska asnji
Pi deri sa per vit t'ri
Tu bo gara MOTO GP
Coca bari dhe shpirtin zi
Vi me nji golf GT
Un jom G jo nuk je ti
Tani mthoni se ca boni
Kur tvi me nji stil Tomsoni
Skeni asgje smeritoni
E din tgjith kush esht kampioni
Mu ka djeg dhe mikrofoni
Ja kom kerku dhipit si Tamponi
Ajo i tu mpa mu nga ballkoni
E din mir se kush esht Doni Haaa
REF:
Shqipe sa xhiron se sa
Mduket si Dajti like nKanada
Marim pagesat dhe ca
Lajket jon tomla bakllava
Im a hoodstar o la 
Im a hoodstar o la
rratatata
Im a big men o la
Im a hoodmen o la
FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA

FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA
Nlagjet tona FAVELA
Tash Im on the road Mati
Vetem jom se vet i sati
Dukem si iluminati
Jo sje pjes e ktij debati
Thyhet banka t'hec sahati
8 dhipa nshampanj i lagi
Kuptohet qe mka ardh vakti
Nuk po mze mo as krevati
Tutu tu pahonger me pankardi
Me nji jam veti i disati
Kom synimin qe se pati
Asnji nga juve mo daki
Nrrug na kishe tu bo parti
Njejt na ke vec ka ndrru kati
Cunat po mthojn o Xhon Gati
Nrealitet jom mo i qarti
Okejj lali shkojm avanti
Ktynve deri dje u ka skadu mandati Gati per luft sikur jam nga Bangdati Nese ka lek ather ky esht debati
Ky esht problemi i japim zgjidhje
Nga askushi dikushi me lidhje
Ti nuk je me tipa qe meren me kille Fuck whatever you feel
jeehh
REF:
Shqipe sa xhiron se sa
Mduket si Dajti like nKanada
Marim pagesat dhe ca
Lajket jon tomla bakllava
Im a hoodstar o la 
Im a hoodstar o la
rratatata
Im a big men o la
Im a hoodmen o la
FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA

FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA uhh jee FAVELA Nlagjet tona FAVELA

Author — Edli Pillati

Author

Like kush meno se MATOLALE ka lind per me bo rap! 👺

Author — ALL IN ONE

Author

1. matolale
2. matolale
3. matolale
4. matolale


hajde 10 like ketij komenti

Author — sead shabaj

Author

Matolale veç qe eshte kengetar i mir.... eshte edhe super i

Author — Αγγελικη Μουσται

Author

Mencuria jote brekt e maces time la 🇬🇧🐁

Author — Esmeralditomoony Prishka

Author

MATOLALE - Like
Finem - Coment

#HITT🔥❤

Author — ALBANIAN MUSIC

Author

O adam 1:19 de baklava mı diyor Türk kardeşlerim🇹🇷🇹🇷

Author — Doğan Deniz

Author

Kush eshte me i fort Matolale apo Finemi ?

Author — Luka Boss

Author

Mato lale
Do te deshiroje qe kengen e Rradhës
Te jem unë
Rrespekt ♥️♥️♥️♥️♥️

Author — 123 123